Pegasus Motel Pegasus Prestij

Avşa Adası

Avşa gizli cennet
Avşa : Marmara denizinde , doğal plajları , temiz hava ve tertemiz deniziyle tatilcilerin gözdesi olmuş gizli kalmış bir tatil beldesidir .
Erdekten 18 mil uzaklıkta olan adaya arabalı feribotla geçebileceğiniz en yakın kara parçasıdır . Tekirdağ Marmara Ereğli ve İstanbul'dan da adaya ulaşım sağlanmaktadır .
Marmara Denizi’nin ortasında, üzümleri ve şarabıyla ünlü küçük bir ada Avşa. Her sene binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ada, kalabalığı ile cıvıl cıvıl bir renk cümbüşü içindedir. Büyük kentlere ulaşım kolaylığı nedeniyle kısa süreli tatiller için de ideal olan Avşa, gün geçtikçe daha daha hareketli bir merkez haline dönüşüyor.
Eğlence sektörü çok geniş yelpazeye sahip olup Marmaris bodrum gibi tatil belderini aratmamaktadır . Adanın üzüm bağları dünyaca ün salmıştır . Yemek kültürü çoğunlukla taze deniz ürünlerine dayanmaktadır . Adanın gizli koyları tatilciler için ayrı bir tercih nedenidir . Adanın çevresi 36 km civarında olup bisiklet sporu için gayet uygundur .

Avşa’nın tarih boyunca büyük gelişmeler göstermediği genel geçer bir kanıdır. Hıristiyanların sürgün yeri olarak kullanıldığı düşünülen adada bir tane de manastır bulunuyor. Bizans dönemindeki kayıtlarda adanın ismine ‘Ofousia’ olarak rastlanıyor. Daha sonra bölgeye göç ettikleri düşünülen Rumlar ise adaya ‘Afissia’ adını vermişlerdir. Avşa ise bu adın Türkçeleştirilmiş halidir. Fakat yapılan kazılarda ortaya çıkan kemikler, pişmiş topraktan yapılmış çanak-çömlek, çakmak taşı gibi kalıntılar, genel bilgilerin aksine adanın tarihinin çok daha eskilere kadar gittiğini gösteriyor. Fakat günümüzde bir manastır ve bir de şapel harabesinden başka kalıntıya rastlanmamaktadır.

Avşa adasının eşsiz koyları siz tatilcileri beklemektedir . İnce kumlu plajları temiz denizi sizleri muhteşem bir tatil sunmaktadır .
Avşa her haliyle rengarenk ve hareketli bir tatil merkezi portresi çiziyor ziyaretçilerine... Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz gibi, her türlü eğlencenin tadına da varabilirsiniz. Sahile paralel olarak uzanan cadde gündüz hareketli bir çarşıyken gece, bol ışıklı ve gürültülü bir barlar caddesine dönüşüyor. Sıra sıra, küçük barlardan oluşan ve dışarı taşan müziğiyle, kapı önlerine kadar dizilen hasır taburelerden birinde sabahı edebilirsiniz. Bunun yanında iskelenin sağına düşen yolu yaklaşık 700 m yürürseniz, yol üzerinde denize dönük nezih barları görürsünüz. Bu yolun sonundaki Tanz Disko ise burada gençlerin en çok rağbet gösterdiği renkli bir mekan. Canlı müzikler ve animatörlerin gösterileriyle şenlenen Tanz’da doyumsuz bir gece geçirirsiniz.
Avşa adasında Banka atmleri ve büyük marketleride bulabilirsiniz .
Pegasus ile Avşa Adasında iyi tatiller .

Pegasus Motel & Pegasus Prestij


Tüm hakları saklıdır. Pegasus 2017 - Tasarım : 7the24